Bakan Soylu'dan trafik kazaları ile ilgili açıklama: "İhmal görürsek bedelini ödetiriz"

Gaziantep ve Mardin'de dün meydana gelen iki benzer kaza Türkiye'yi yasa boğarken hayatını kaybedenlerin sayısı 35'e yükseldi. Feci kazaya ilişkin Mardin'de basın açıklaması yapan İçişleri Bakanı Soylu, ''Kazalara ilişkin soruşturmalar çok yönlü olarak sürüyor. Eksik görürsek bedelini ödetiriz. Mardin'de kaza olan yolda bir eğim var. Vatandaşlarımızın Mardin'deki çevre yolu talebine cevap vereceğiz'' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin’de 20, Gaziantep’te 15 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazaları ile ilgili açıklamalarda bulundu, kazalarda hayatını kaybedenler için taziye dileklerini iletti. Kazalara ilişkin incelemelerin ve soruşturmaların çok yönlü olarak sürdüğünü belirten Soylu, ''Eksik görürsek bedelini ödetiriz. Mardin'de kaza olan yolda bir eğim var. Vatandaşlarımızın Mardin'deki çevre yolu talebine cevap vereceğiz'' dedi.

SOYLU'NUN AÇIKLAMALARINDAN ÖNE ÇIKANLAR

"Valimiz, milletvekillerimiz ve kaymakamlarımızla birlikte çalışıyoruz. Kazaların ardından hemen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bildirdik ve bölgeye intikal ettik. Kaza kurbanlarımız ailelerini yalnız bırakmayacağız."

"Bu olay, Türkiye'deki kazaları belli bir oranda düşürmemizin ardından geldi. Bütün cenazelerimizi defnettik. Aynı zamanda, başsavcılarımız cenazeleri bir önce teslim etmek için yoğun bir şekilde çalıştık."

"Herkes elinden geleni yaptı. Mardin'de de kaza olan yolda bir eğim var. Vatandaşlarımızın Mardin'deki çevre yolu talebine cevap vereceğiz. Ulaştırma Bakanlığımız buraya gelecek ve bunu hemen hayata geçirmeye çalışacak."

ÜÇÜNCÜ BİR TIR YOK

"Kazada üçüncü bir TIR'ın varlığına ilişkin iddialar gerçek dışıdır. Soruşturmalar, aracın teknik özelliklerinden yolun duruma kadar çok yönlü olarak devam ediyor. Tek bir eksik bile görsek bedelini ödetiriz."

"Cenazelerimiz var. Ortada bir acı var. Bu insanların acılarını yükseltmeye çalışmanın bir anlamı yok. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde insanlar birbirine taziyeye giderler. Bizim arkadaşlarımız dün akşam taziyeye gittiler. Biz deli miyiz? Niye taziyeye giden insanların GBT'lerine bakalım. Ortak acıları dindirmenin peşindeyiz."

"Mardin'deki hastanelerde en son beş kişinin kaldığı bilgisini aldım. Durumları ağır değil.''
 
Üst Alt