Karamollaoğlu'ndan 6'lı masa açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Bursa Kapalıçarşı’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Şimdi tabi her konuyu bir yönüyle anlatmak bir yönüyle de istismar etmek mümkün. İttifakların eskisi kadar önemli olmadığını söylemiştik. Bunun sebebi de iktidarın bu konuda yaptığı değişiklikler. Ancak bunun hiçbir faydası yok, bunun hiçbir önemi yok demedik. Altılı masa çalışmaları bundan sonra da devam edecek. İster istemez bir dayanışma içinde. bizim burada derdimiz; ille de bir şeyler yapmak, iktidar olmak vesaire değil ilk kademede. İlk kademede bu sistemi değiştirmek

BAŞKANLIK SİSTEMİ, İSTİSMARA AÇIK BİR SİSTEM
Başkanlık sistemi, istismara açık bir sistem. Tek kişinin dediği oluyor. Başka kimseyle müzakere edilemiyor. Meclisin önemi kalmadı. Halbuki biz bunu yeniden değiştirmek, tek kişiye her şeyi endekslememek, mutlaka bir istişare kurumunun olmasını temin etmek arzusundayız.

BİZ DAHA ÖNCE DE BİR ARAYA GELİYORDUK
Bu ittifaklara imkan veren değişiklikler yapılmadan önce de zaten biz bir araya gelip bu konuları görüşüyorduk. Referanduma giderken de bir araya gelmiş, bu referandumun faydalı olmadığını, geçmemesi icap ettiğini söylemiştik ama milletimiz o zaman pek iltifat etmedi bizim söylediklerimize. Şimdi herkes büyük bir çoğunluk görüyoruz ki ittifaklar bu memlekete bugünkü haliyle büyük bir fayda sağlamıyor. Ama hiç ittifak olmayacak mı? Mecliste çoğunluğunuz olmazsa birçok siyasi bir parti bir araya gelip bir hükümet kurmaya mecbursunuz. Bugün için bu da bu manaya geliyor zaten.

Bildiğiniz üzere altılı masa bu hafta sonu bizim ev sahipliğimizde yapılacak. Bunun davam edeceği kanaatindeyim. İnşallah memleketimizde hayırlı bir değişiklik, hayırlı bir gelişme olur diye ümit ediyorum. Kimse bir kelimenin hemen alıp çarpıtılmasını yaparak, buradan bir şeyler çıkarmaya, yanlış neticeler çıkarmaya teşebbüs etmemeli diye düşünüyorum."
 
Üst Alt