Mucizevi etki

63176ee186b2440ad41fd37f.jpg

Hindistan cevizinin içeriğinde bulunan yağlardan soğuk sıkım olarak elde edilen yağ, tedavi edici özelliğiyle saça ve cilde fayda sağlıyor. Ciltte kolayca emilim gösteren yağ, içeriğinde bulunan E ve K vitaminleriyle nemlendirme etkisi gösterirken, yağ asitleriyle de ciltte bariyer görevi görüyor. Saçı dış etkenlerden korumaya yardımcı olan gıda, özellikle kurumuş saç uçları için de mucizevi etkilere sahip.

Göz altı morlukları kaderiniz olmasın!

Vücudumuzda ne kadar düzenli bir hayat yaşadığımız hakkında ipucu veren kısımlardan biri de göz altı bölgesidir. Uzmanlar, cildimizi diri tutan dokuların zamanla yerlerini kaz ayakları gibi kas hareketlerinin meydana geldiği alanlardaki yüz kırışıklıklarına bırakarak bozulmaya başladığını belirtti. Bunun genetik kaynaklı ve yaşlanma belirtisi olabileceğine de değinen hekimler, bu aşamada uyguladıkları göz altı ışık dolgusu hakkında şunları söyledi: “Göz altlarına lokal anestezik krem uygulanır. Problemli olan göz çevresindeki doğru noktalara kanül uçlu iğneler ile uygun miktarda dolgu maddesi enjekte edilir.İşlem süresi 15-20 dakikadır. İşlem sonrasında günlük hayata devam edilebilir.”

Kaşlarınıza yağ dopingi

Yaz dönemini bakımsız geçiren kaşlar, sonbaharda gücünü yitirebiliyor. Bu durumun ilerlememesi adına kişiye özel, kıl köklerine kaş vitamini ve bitkisel yağ içerikli bakım yöntemleriyle gardınızı alabilirsiniz. Özellikle Hint yağının kısa sürede olumlu etkisi için şu şekilde uygulama yapabilirsiniz. Gece yatarken pamuk veya kulak çubuğu yardımı ile Hint yağını kaşlarınıza sürün. Haftada üç gün düzenli tekrarlayacağınız bakımla makyaj yapmamaya özen gösterin.

Erken yaşlanmaya yoğurtla set çekin!

Cildi yeniden canlandıran, rahatlatan ve yumuşatan yoğurt, aynı zamanda erken yaşlanma etkilerini de yok etme özelliğine sahip. Evinizde hazırlayacağınız şu maske tarifiyle bebeksi bir cilt görüntüsü elde edebilirsiniz:Bir yemek kaşığı yoğurt, bir yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı suyu karıştırın. Mümkünse gül yapraklarını da karışıma katın ve yüzünüze uygulayın.
 
Üst Alt