Pırlanta dolgu nedir?

629f2b0986b24a1464f8da6d.jpg

Dermal dolgu enjeksiyonlarında en çok kullanılan hyaluronik asit içeren ürünler sayesinde deride var olan ancak zamanla azalan hacmin tekrar kazandırıldığını, çizgi ve kırışıklıkların giderildiğini söyleyen Prof Dr Mehtap Çınar bu alanda son dönemde dikkat çeken yeni nesil yüz dolgusu uygulamalarından, COESIXTM teknolojisiyle geliştirilen pırlanta dolgu ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Pırlanta dolgu nedir?

Kullanılan dermal dolguların kalitesini belirleyen bazı faktörler arasında üretim teknolojisi, yan etki profili, hasta için konforlu olup olmadığı gibi özellikler sıralanabilir. Öte yandan ürünlerin Avrupa/Amerika onayları, ülkemizde ruhsatlı olmaları, kolay enjekte edilebilmeleri, az ürün ile yüksek dolgu hacmi ve uzun süreli etki göstermesi de diğer önemli başlıklar arasında yer alıyor.

Tüm bu özellikleri taşıyan pırlanta dolgu; İtalya’da üretilen, CE onaylı, hyaluronik asit temelli, biyolojik olarak uyumluluğu yüksek, uygulaması kolay ve güvenli bir dolgu maddesi olarak ön plana çıkıyor.

Yaşa göre uygulama nokta sayısı belirleniyor

Pırlanta dolgu ile tüm yaş gruplarına uyarlanabilen 3 nokta, 4 nokta ve 8 nokta uygulamaları bu alanda bir yenilik sunuyor. Pırlanta dolgunun bu özelliği sayesinde genç hastalar için 3 nokta, orta yaşlılar için 4 nokta ve ileri yaştaki hastalar için 8 nokta uygulamalarıyla kaybedilen cilt alanlarının yeniden kazanılması, kırışıklıkların giderilmesi ve yüz bölgesinin yeniden şekillendirilmesi mümkün olabiliyor.

Minimum reaksiyon, maksimum konfor

COESIXTM teknolojisiyle geliştirilen pırlanta dolguda kullanılan çapraz bağlayıcı ajanların (BDDE veya DVS) konsantrasyonunda artış yapılmadan dolgunun kalıcılık süresi uzatılabiliyor. Bu teknolojiyi kullanan Skinfill Plus Pırlanta Dolgu aynı zamanda serbest radikallerden koruma sağlarken istenilen miktarda doldurma etkisi ve esneklik sunabiliyor. Pırlanta dolgu, geleneksel çapraz bağlı dolguların tipik reaksiyonlarını en aza indirerek hastaya konforlu bir uygulama sunuyor. Artmış akışkanlık ve esneklik özellikleriyle doktorlara da uygulama kolaylığı sağlıyor.
 
Üst Alt